«Нові стандарти – нова школа»

Автор: admin  |  10 Сер 2012 | розділ: Інформація
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

У рамках Всеукраїнської акції «Нові стандарти – нова школа» начальник відділу освіти Романчук Д.В., керівник методичної служби району Дисар Я.В., голова райкому профспілки працівників освіти і науки Єремейко Л.І. відвідали Лановецький та  Збаразький райони Тернопільської області.

Перебуваючи на теренах Тернопілля делегація освітян Новоселиччини, з метою вивчення досвіду готовності навчальних закладів до впровадження нових стандартів початкової освіти,  відвідала дошкільний навчальний заклад «Берізка», Нападівську ЗОШ І-ІІ ступенів Лановецького району.

У Збаразькому районі гостинно ділилися досвідом освітяни ДНЗ «Малятко», загальноосвітніх закладів І-ІІІ ступенів села Вишнівець, Залужжя  та Збараж.

Колектив Лановецького дошкільного навчального закладу – генератор педагогічних ідей, які спрямовуються на створення освітнього простору, в якому кожна дитина має змогу реалізувати свій творчий потенціал.  
У всіх дошкільних групах закладу – справжнє розвивальне середовище, навчання і виховання дітей зосереджене навколо окремих центрів діяльності. Кожна вікова група має свій неповторний  образ, стиль.

Кроком до особистісно-орієнтованої освіти є організація гурткової роботи для дошкільнят. Самі назви  гуртків, що діють в закладі, характеризують сутність дитячої діяльності в них. Це: «Пізнавальний світ сенсорики», «Маленькі читайлики», «Казковий дивограй», «Нетрадиційні техніки малювання», «Умілі руки», «Маленькі чомусики», «Пластилінова краса». Родзинкою закладу є дослідницький Центр здоров’я, реалізація завдань якого допомагає фізичному розвитку малечі, збереженню і зміцненню дитячого здоров’я.

У Нападівській ЗОШ члени делегації відвідали навчальні кімнати для учнів 1-4 класів,  ознайомилися з навчально – методичною базою педагогів початкової ланки.  Керівник закладу та класовод 1 класу розповіли присутнім про цікаві форми роботи, які очікують першокласників у 2012-2013 н.р., презентували проведену роботу з батьками майбутніх першокласників.

Творчий потенціал педагогічного колективу щодо впровадження принципу наступності та підготовки дітей до 1 класу  продемонструвала дошкільна установа «Малятко» с. Вишнівець.
У ході зустрічі, педагоги поділилися основними аспектами підготовки дитини до школи, новими методиками виховання та навчання дошкільнят, запровадженими у садочку, презентували практичні посібники, методичні матеріали, цікаві напрацювання.

Все це в комплексі дозволяє педагогам вести роботу по всебічному розвитку дітей, формуванню у них креативних задатків до рівня вікових можливостей та вимог сучасності.

Незабутні враження залишив по собі, відвіданий у Вишнівецькій ЗОШ, соціально – психологічний, навчально – методичний центр “Джерела”. Директор закладу Островський Анатолій Афанасійович пишається створеними кабінетами ігрової психотерапії, індивідуального консультування, ділового спілкування, методичним кабінетом, психологічною бібліотекою, які дозволяють забезпечити належний психологічний супровід навчально – виховного процесу, зокрема щодо психолого – педагогічної допомоги першокласникам в адаптації до навчання у школі.

Гордиться колектив і мультимедійними технологіями, які широко  впроваджують  у  навчальний  процес  та забезпечують учнів  і викладачів принципово новими можливостями роботи з довідковою інформацією.

Невеличкою затишною капличкою зустріла освітян Новоселиччини ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Залужжя. Незвично було чути про те, що  при вході у освітянський заклад діти і дорослі хрестяться, схиляють голови перед іконами., що перший урок розпочинається із молитви.

Це невеличке святе місце у школі, куточки у класних кімнатах, за словами педагогів,  мають велике значення для виховання учнів. Це одразу налаштовує їх на позитивний настрій, нагадує про християнські моральні засади. Тут  не почуєш веселих криків дітвори, не побачиш пустощів старших учнів. Кожен з них, ніби зупиняє цю мить свого життя і поринає у атмосферу миру і любові.

Директор школи пояснив нам, що із проханням вести християнське навчання у школі звертаються до вчителів батьки учнів. За їх заявами з 1 по 11 клас введено факультатив «Християнська етика».
Вчитель християнської етики, «духовний наставник» закладу переконана, що мета побудови такого «храму» полягає в тому, що дітей потрібно наближати до Бога, вчити духовним речам. Тільки завдяки тісній співпраці батьків, вчителів, учнів і церкви вони зможуть виховати дітей повноцінними громадянами України, морально, духовно багатими людьми, які принесуть користь суспільству, державі, власній родині.

Велике враження на учасників делегації справила Збаразька ЗОШ імені І.Франка, педагоги «початківці» якої демонстрували повну готовність до впровадження державного стандарту початкової освіти, демонструючи всі етапи підготовчої роботи, яка проводилася протягом останніх 8 місяців, як з колегами ДНЗ, так і з батьками, учнями.

Колеги акцентували увагу на співпраці дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, на ролі психологічної служби, яка проводить тренінги, співбесіди, діагностику з майбутніми першокласниками, надає поради, рекомендації батькам, педагогам початківців.

Керівники всіх оглянутих закладів особливу увагу приділяють забезпеченню належних умов для функціонування шкільних їдалень та організації гарячого харчування, в тому числі і першокласникам. Неабияка увага директорів щодо підготовки шкільних приміщень для прийому першокласників, забезпечення матеріально-технічної, навчально – методичної бази. Відрадною, на їх думку, стала акція ініційована губернатором краю – «Подаруй школі телевізор!», яка дозволила забезпечити школи новенькими плазмовими екранами.

Навчальні заклади забезпечені внутрішніми вбиральнями, гардеробними, ігровими кімнатами чи куточками.
Навчально-виховний процес у початковій школі будуть забезпечувати  дипломовані спеціалісти початкової школи, які обізнані з фізіологічними, віковими особливостями учнів, володіють і використовують у практиці роботи сучасні педагогічні та інформаційно-комунікаційні технології.

В школах проведено засідання методичних об’єднань, на яких крім вивчення Держстандарту та знайомства  з новими програмами розглядалися питання здійснення особистісно – орієнтованого навчання та виховання, впровадження здоров’язбережувальних технологій навчально-виховного процесу.

Крім навчальних закладів робоча група працювала у відділах освіти вищезазначених районів, де ознайомилася з діловою документацією щодо організації переходу початкової ланки на нові Державні стандарти початкової загальної освіти, методичною роботою, питаннями соціального захисту педагогів.

Доповнило позитивні враження від системи освіти Тернопілля, насолода від перебування на землях Волино – Поділля. Промовисто за себе говорили замки та храми, печери та лісисті пагорби, архаїчні села та гонорові містечка.

Насичений архітектурними, сторичними цікавинками  край, подарував нам незабутні враження від перебування у Вишневецькому замку, який був родовим гніздом і славою могутнього роду князів Вишнівецьких. Тут народився Дмитро-Байда Вишнівецький, легендарний засновник козацької дружини на Малій Хортиці (1550 р.), що стала першим прототипом Запорізької Січі на Дніпровських порогах.

Надовго запам’ятається і одне, із 7 чудес України – Збаразький замок, який можна безперечно назвати перлиною та історичним скарбом Тернопільщини.

Під час зустрічей колеги Тернопільщини та Новоселиччини мали змогу поділитися позитивним досвідом облаштування у загальноосвітніх навчальних закладах внутрішніх вбиралень, закупівлі шкільних автобусів, програм енергозбереження, практику створення навчально-виховних комплексів «дитячий садок – школа», який дозволяє оптимально використовувати приміщення навчальних закладів, вдосконалювати роботу з підготовки дітей дошкільного віку до навчання у школі.

Поїздка на Тернопільщину була цікавою, змістовною, надала освітянам багато приємних вражень та збагатила безцінним досвідом щодо впровадження нових стандартів початкової освіти.

Голова райкому профспілки                       

Єремейко Л.І.

Коментування закрито.


Останні коментарі

    Статистика