«Здоров’я – не все, але без здоров’я нічого» -

Автор: Лілія Єремейко  |  12 Кві 2013 | розділ: Новини
Емблема

цей відомий вислів Сократа  міг би стати девізом сьогоднішнього дня, протягом якого, як теоретично, так і практично, була підтверджена істина, що здоров’я – найбільше багатство людини, і що саме навчальні заклади покликані бути  осередками справжнього культу, як науки так і здоров’я.

Як саме досягти цієї мети – зробити школу Храмом Здоров’я, люб’язно поділилися досвідом  колеги Сокирянщини, в рамках проведення обласного семінару на тему «Здоров’язбереження – як домінантний аспект освітньої діяльності навчальних закладів».

Семінар відбувався під головуванням директора Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Михайла Бауера та за участі голови Сокирянської районної державної адміністрації Василя Козака, заступника голови районної ради Сергія Горна, голови Чернівецької обласної організації профспілки працівників освіти і науки Володимир Дудчака, заступника директора Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Любові Тарангул, начальників органів управління освітою області, завідувачів райметодкабінетами та голів райкомів профспілок.

Тема семінару, як зазначили всі виступаючі, є надзвичайно актуальною, адже  серйозне занепокоєння викликає тенденція до погіршення стану здоров’я дітей, порушення їхнього фізичного розвитку. Саме тому вкрай необхідно зконсолідувати зусилля всіх – влади, громади, батьків, освітніх установ задля збереження та зміцнення фізичного, духовного, психічного, соціального здоров’я  дитини.

Учасники пленарного засідання, в ході обговорення зазначеної проблеми, окреслили основні проблемні аспекти теми здоров’язбереження та запропонували шляхи їх вирішення.

Далі відбулася практична частина семінару, де його учасники працювали у трьох групах. 

1 група – начальники відділів, управлінь освіти районних (міських) державних адміністрацій, на чолі з Михайлом Йозефовичем та головою райдержадміністрації Василем Васильовичем, побували у Романківецькій гімназії, де відвідали фрагмент виховного заходу з основ здоров’я у 1-Б класі та мали змогу ознайомитися з тим, як проходить хвилинка релаксації в кабінеті психолога.

Гостинний прийом Романківецького ДНЗ «Чебурашка» залишив у відвідувачів приємні спогади про учасників навчально – виховного процесу та цікавий досвід роботи щодо організації фізкультурно – оздоровчої роботи з дітьми дошкільного віку.

Романківецька дитяча спортивно – юнацька школа представила учасникам семінару фрагменти заняття з волейболу (дівчата), з міні – футболу (хлопці), заняття гуртка «Спортивний туризм» та «Художня гімнастика».

2 група – завідувачі районних методичних кабінетів побували у Сокирянському ДНЗ №2 м.Сокиряни «Барвінок», Сербичанському НВК.

Група голів районних комітетів профспілки працівників освіти, очолювана профспілковим лідером освітян Буковини Володимиром Васильовичем Дудчаком, відвідала Шебутинецький ЗНЗ. 

Відвідавши цей навчальний заклад ми мали змогу переконатися, що колектив даної освітньої установи йде по шляху створення цілісної системи роботи по формуванню здорового освітнього середовища. 

Складові цієї системи поєднують абсолютно всі сфери життєдіяльності школи і, як єдине ціле, забезпечують створення здорового мікроклімату для виховання здорової особистості.

Так, ступивши на територію навчального закладу, ми одразу потрапили у зону емоційного комфорту – що є одним із найголовніших чинників психологічного здоров’я. 

Радували око підбілені бордюри, дерева, охайне,  прибране подвір’я. Привабила увагу зона відпочинку, спортивний майданчик.

Не менш приємні емоції викликали і самі приміщення освітнього закладу –світлі  вікна, чисті, охайні коридори, теплі,  затишні, зі смаком облаштовані класи, зелені куточки, багато квітів.

На перерві ми стали свідками вологого прибирання, провітрювання аудиторій, чергування учнів, що слідкують за санітарним станом класу, школи та разом з черговим педагогом стежать за безпечною поведінкою дітей.

Задля реалізації фізичної складової здоров’я організовано чіткий режим роботи закладу, який передбачає ранкову гімнастику, фізхвилинки, харчування дітей, рухливі перерви, позакласну діяльність.

Позакласна діяльність, якраз сприяє реалізації соціальної складової здоров’я.

Так, виступ агітбригади «Живчик»  – «Здоровому – все здорово!», не тільки доніс до нас – глядачів,  інформацію про перевагу здорового способу життя, але і продемонстрував один з методів розвитку творчості дитини,  створення умов для самовираження, самоствердження, що є важливим  для комфортної адаптації дитини в соціумі.

Психологічна складова здоров’я учасників навчально – виховного процесу забезпечується шляхом створення сприятливого мікроклімату, до якого додається музикотерапія, кольоротерапія, дієвість шкільної психологічної служби.

Реалізація духовної складової здоров’я, за словами керівника, реалізується через вироблення навичок самообслуговування, навчання доброзичливому ставленню до товаришів, дорослих, навчання вмінню розрізняти добро і зло, духовне – бездуховне.

Разом з тим,  перебування у Шебутинецькому ЗНЗ підтвердило ще одну загальновідому істину – «ВЧИТЕЛЕМ ЗДОРОВ’Я МАЄ БУТИ ЗДОРОВИЙ ВЧИТЕЛЬ»

Не здоровий педагог не може забезпечити школяру необхідний рівень уваги, індивідуальний підхід, ситуацію успіху, він не в змозі займатись і вихованням культури здоров’я учня, оскільки в цій роботі необхідний особистий приклад.

Як створити здоровязбережувальне середовище для педагога, у чому ж секрет професійного довголіття вчителя?

Відповідь проста – це комплекс заходів, реалізація яких однозначно має місце у Шебутинецькому освітньому закладі:

- соціальна захищеність педагога
- створення доброзичливого психологічного мікроклімату в колективі
- чітка організація робочого процесу
- гаряче харчування
- грамотно складений розклад уроків, який би враховував стан здоров’я вчителя
- додержання санітарних правил і норм
- дотримання вимог ОП і ТБ
- рухова активність (спортивно, культурно – масова робота) 

Тож спільними зусиллями адміністрації закладу, профспілкової організації, самих педагогів у даному навчальному  закладі створюються умови для підтримки фізичного здоров’я, професійного довголіття, творчого кар’єрного росту, професійного саморозвитку педагога.

Здоровязбережувальне середовище створюємо ми з вами. Тільки від нас залежить яким шляхом крокуватимуть наші учні, наші колеги. Це буде шлях до здоров’я чи шлях від здоров’я. До такого висновку прийшли ми спільно у ході ділової гри «Один день із життя голови профкому».

Далі наш маршрут проліг до “Царства Коболчинського глечика”, – саме так Олександр Чорний, журналіст- краєзнавець, називає село потомственних гончарів. Музей гончарного ремесла, який ми відвідали, це справжня перлина Бессарабсько – Буковинського краю, данина шани і поваги творцям невмирущої кераміки. Скарбниця прадавнього ремесла, за словами очільника районної влади, “добра підмога у збереженні для майбутнього предковічних надбань народу, дієвий засіб виховання підростаючого покоління, пошанування ним минувшини, праці й традицій своїх батьків і дідів”. Незабутнім став  майстер-клас вихованців гуртка «Гончарство», який провів його керівник та директор музею Іван Гончар.

Завершенням семінару став круглий стіл, під час якого підведено підсумки та прийнято спільну ухвалу, яка на думку всіх присутніх стане дієвим механізмом у реалізації пріоритетного завдання системи освіти щодо виховання людини в дусі відповідального ставлення до власного здоров’я і  здоров’я оточуючих, як до найвищої  цінності.

Голова райкому профспілки
працівників освіти і науки                                                                             Л.І.Єремейко

Коментування закрито.


Останні коментарі

    Статистика