ГРОШОВА ДОПОМОГА ПРИ ПРИЗНАЧЕННІ ПЕНСІЇ ЗА ВІКОМ

правова допомога

У зв’язку з надходженням запитів щодо отримання педагогічними працівниками грошової допомоги при виході на пенсію за віком, роз’яснюємо наступне.

Грошова допомога, що не підлягає оподаткуванню, у розмірі десяти місячних пенсій, станом на день її призначення, виплачується при призначенні пенсії за віком особам, які:

• на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 р. № 1058-ІV (із змінами, далі — Закон № 1058], працювали у закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «е» — «ж» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 5 жовтня 1991 р. № 1788-ХІІ (із змінами, далі — Закон № 1788);

• мають страховий стаж (для чоловіків — 35 років, для жінок — 30 років) на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років;

• до цього не отримували будь-яку пенсію.

Порядок обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги та її виплату, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 р. № 1191 (далі — Порядок обчислення страхового стажу). Згідно з пунктом 2 Порядку обчислення страхового стажу до страхового стажу, що визначає право на виплату грошової допомоги, зараховуються періоди роботи в закладах та установах державної та комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «е» — «ж» статті 55 Закону № 1788, що передбачені переліком:

• закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України «Про перелік закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років» від 4 листопада 1993 р. № 909;

• посад артистів театрально-концертних та інших видовищних закладів, підприємств і колективів, які мають право на пенсію за вислугу років незалежно від віку, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження нормативних актів з питань пенсійного забезпечення» від 12 жовтня 1992 р. № 583.

Для осіб, які мають право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пункту «є» статті 55 Закону № 1788, до страхового стажу для визначення права на виплату грошової допомоги зараховується час їх перебування у складі збірних команд України, а також колишньої Української PCP.

Відповідно до пункту 4 Порядку обчислення страхового стажу страховий стаж, що дає право на призначення грошової допомоги та її виплату, враховується у календарному обчисленні. При цьому допускається підсумовування страхового стажу за періоди роботи, які дають право на призначення пенсії відповідно до пунктів «е» — «ж» статті 55 Закону № 1788.

При визначенні розміру грошової допомоги враховується місячний розмір пенсії, обчислений згідно зі статтями 27 і 28 Закону № 1058, станом на день її призначення.

Виплата грошової допомоги здійснюється органами Пенсійного фонду України одноразово у розмірі десяти місячних пенсій за рахунок коштів Державного бюджету України одночасно з першою виплатою пенсії, що призначена до виплати.

 


Джерело: ПРАКТИКА УПРАВЛІННЯ ЗАКЛАДОМ ОСВІТИ, №3/2012

Коментування закрито.


Останні коментарі

    Статистика