НА НОВОСЕЛИЧЧИНІ СТАРТУВАЛО «БАТЬКІВСЬКЕ ВІЧЕ»

Батьківське віче

Знаковою подією для освітньої галузі району стало проведення 5 квітня

Б А Т Ь К І В С Ь К О Г О  В І Ч Е, на яке з’їхалися делегації з усіх освітніх установ, лідери територіальних громад району.

Районні збори активу батьківської громадськості, учнівського самоврядування та педагогів  розпочалися з промови начальника управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Діни Віссаріонівни Романчук, яка виступила з доповіддю «Про взаємодію всіх учасників навчально-виховного процесу та громадськості у створенні ефективного механізму організації навчально-виховного простору».

Учасників зібрання привітали голова районної державної адміністрації Г.І.Нікітович, голова районної ради Д.Ф. Шова, директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту М.Й. Бауер.

 У виступах вельмишановних гостей ключовою стала думка про те, що тільки разом –  у співпраці школи та громадськості можна добитися бажаних результатів у вихованні й навчанні дітей. Батьки – не просто помічники педагогів, а рівноправні учасники процесу розвитку своїх чад: інтелектуального, етичного, фізичного, психічного. Вони – чи не найголовніші учасники навчально-виховного процесу.  З думкою батьків потрібно рахуватися. Виховання юного покоління тільки тоді ефективне, коли батьки – педагоги, як партнери взаємодоповнюють одне одного, співпрацюють, намагаються скоригувати недоліки, прорахунки у вихованні. Співпраця – це взаємна довіра, повага і доброзичливість, завдяки якій життя дитини стає цікавим, щасливим, успішним, повноцінним.

«Кожна дитина унікальна і володіє багатьма позитивними рисами та здібностями. Запам’ятайте, ми маємо кардинально змінити стратегію виховання. Необхідно припинити сварити, цькувати дітей, а навпаки – краще зайвий раз похвалити дитину, відзначити її. Такий метод дасть змогу виховати вільну, незалежну, красиву та розумну націю, наше майбутнє покоління», – відзначив Михайло Йозефович.

Цікавими були думки, судження, власні бачення із зазначеної проблеми у Руслани Валеріївни Довбуш –  директора Подвірненської ЗОШ, заступника голови батьківського комітету Новоселицької ЗОШ № 3 – Олега Васильовича Плачінти, сільського голови с. Магала – Олени Троянівни Нандриш, начальника відділу кримінальної міліції у справах дітей РВ УМВС України в Чернівецькій області – В’ячеслава Володимировича Скицько, голови Новоселицької районної ради учнівського самоврядування – Ірини Катан.

В ході районного Батьківського Віче, з метою консолідації зусиль у справі навчання і виховання підростаючого покоління, було створено першу районну батьківську раду, обрано її голову, ним став – Плачінта Олег Васильович, укладено трьохсторонню угоду про співпрацю між управлінням освіти, молоді та спорту Новоселицької райдержадміністрації, районною батьківською радою, районною радою учнівського самоврядування та затверджено План спільних дій.

Приємним та зворушливим моментом стало нагородження учнів – переможців і призерів III, IV етапів Всеукраїнських олімпіад з основ наук та вручення подяк їх батькам. Церемонію віншування дітей і батьків здійснили Георгій   Іванович,    Деомид Федорович, Михайло Йозефович.

Грамотами Управління освіти, молоді та спорту, за активну позицію у справі навчання і виховання підростаючого покоління, начальником управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Діною Віссаріонівною Романчук, нагороджено найактивніших батьків.

Діна Віссаріонівна подякувала батькам за підтримку і допомогу, за те, що вони не залишаються осторонь освітянських проблем, а педагогам – за професіоналізм, сумлінне виконання професійних обов’язків.

«Пам’ятаймо, що без учителів цей світ був би набагато гіршим, адже саме освітяни дають надію людству на подальший розвиток. Впевнена, що ви і надалі докладатимете зусиль задля утвердження заможної, духовно багатої України», – зазначила очільник освітньої  галузі Новоселиччини.

 Дорогі колеги!

Сухомлинський писав: «Час і батькам, і вчителям глибоко усвідомити, що ні школа без сім’ї, ні сім’я без школи не зможуть справитися з найтоншими, найскладнішими завданнями становлення людини». 

Тож об’єднаймо наші спільні зусилля для здійснення такої важливої справи – виховання підростаючого покоління,  майбутнього нашої держави.

 

 

Коментування закрито.


Останні коментарі

    Статистика