НАРАДА-НАВЧАННЯ ГОЛІВ ПЕРВИНОК ОСВІТНІХ ЗАКЛАДІВ РАЙОНУ.

IMG_1969

03 листопада, у приміщення Новоселицької гімназії, відбулася нарада-навчання голів первинних профспілкових організацій закладів освіти району.

На порядок денний зібрання було винесено актуальні питання, які найчастіше виникають у практичній діяльності голови первинної профспілкової організації, обговорено алгоритм діяльності первинної профспілкової організації.

Профспілкові лідери проаналізували нормативно-правові документи (Закон України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності»,  Статут Профспілки працівників освіти і науки , Положення про первинну профспілкову організацію), які регламентують діяльність організації, змоделювали проведення профспілкових зборів, засідань профспілкових комітетів, напрямки роботи постійних комісій. Голови первинок обговорили процедуру погодження документів освітніх установ, які, у відповідності до чинного законодавства, в обов’язковому порядку протокольно погоджуються з профкомами.

Голова районної організації профспілки працівників освіти і науки довела до відома присутніх результати Акції протесту освітян столиці та областей, яка відбулася 1 листопада під Кабінетом Міністрів України та Верховною Радою проти високих тарифів на житлово-комунальні послуги. Лілія Єремейко повідомила колег про те, що під тиском профспілок, 18 жовтня було проведено зустріч членів Президії ФПУ з Спільним представницьким органом сторони роботодавців на національному рівні і тристоронню зустріч профспілок і роботодавців з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом, підсумком якої став 

, де Глава Уряду дав доручення керівникам органів виконавчої влади щодо вирішення порушених у ході зустрічі питань, що найбільше турбують трудові колективи в умовах кризового стану економіки.

За підсумками проведених зустрічей Президія ФПУ визначила свою позицію і прийняла рішення про проведення 17 листопада ц.р., напередодні прийняття Державного бюджету України на 2017 рік, Всеукраїнської акції протесту з пікетуванням Верховної Ради України на підтримку вимог профспілок щодо посилення соціального захисту працівників та інших громадян в умовах зростання цін на енергоносії та тарифів на ЖКГ з метою врахування в проекті Державного бюджету видатків на реалізацію державних соціальних гарантій та недопущення зниження рівня життя населення.

Ініційовано, до початку акції, проведення зустрічі членів Президії ФПУ з керівництвом парламенту та депутатських фракцій і груп для обговорення пропозицій та вимог профспілок щодо посилення соціального захисту громадян, врахування їх в проекті Держбюджету – 2017. А також пікетування Офісу представництва місії Міжнародного валютного фонду під час її перебування в Україні.

          До обговорення злободенних питань соціального захисту, пенсійного забезпечення долучилися начальник управління праці та соціального захисту населення Новоселицької РДА Крояло Л.П. та заступник начальника управління Пенсійного фонду України в Новоселицькому районі Гортопан М.Г.

         Людмила Петрівна Крояло детально висвітлила присутнім питання надання родинам державної соціальної допомоги у вигляді щомісячної адресної безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату користування житлом або його утримання та комунальних послуг, роз’яснила порядок оплати рахунків при наявності житлової субсидії, механізм розрахунку та  повідомлення щодо змін обставин, які можуть вплинути на отримання житлової субсидії.

         Не менш цікавою і змістовною була розмова щодо умов призначення пенсії за віком, за вислугою років. Марія Георгіївна Гортопан довела до присутніх порядок звернення за призначенням пенсії, механізм її нарахування, перерахунку,  умови набуття необхідного страхового стажу, наголосила на необхідності суворого контролю за веденням трудових книжок, які є основним документом, що підтверджують трудову діяльність працівника.

Нарада пройшла в режимі діалогу, голови ставили багато актуальних запитань, на які компетентні особи надавали вичерпні і зрозумілі відповіді.

Коментування закрито.


Останні коментарі

    Статистика