РЕФОРМА СЕРЕДНЬОЇ ШКОЛИ

РЕФОРМА

Яких змін потребує система середньої освіти? Яким чином ці зміни можуть бути реалізовані? Які зміни в системі середньої освіти закладені в проекті Закону «Про освіту»?

Соціологічні опитування продемонстрували, що 67,5% вчителів і 68,5% батьків не підтримують перехід на 12-річне навчання в школі.

Одне з побоювань, які називають і батьки, і педагоги – це те, що перехід з 11 на 12 років навчання буде суто формальний, кількісний,  і всередині шкільної освіти не відбудеться якісних змін. Міністерство освіти і науки заперечує «формальність» введення «12-річки» і наголошує на тому, що зміна кількості років навчання в школі – лише одна з багатьох складових реформування середньої школи. 

На сьогодні середня школа потребує кардинальної зміни як форми, так і змісту. Насамперед, потрібно напрацювати нові стандарти середньої освіти та розробити нові шкільні програми, які готуватимуть учнів до подальшого навчання та життя, відображатимуть сучасні реалії, розвиватимуть критичне мислення. Необхідна зміна у філософії навчання – «що саме і як вчити».

В тексті проекту Закону «Про освіту» вже передбачені деякі зміни в середній освіті, а саме:

  • Поділ школи на початкову (5 років навчання), базову середню (4 роки навчання) і профільну середню (3 роки навчання). В старшій школі дитина матиме можливість обрати подальший профіль, наприклад, з точних наук, гуманітарних чи суспільствознавчих. Діти матимуть більше часу, щоб визначитися зі своїми професійними інтересами і продовженням навчання в університеті.
  • Покращення якості навчання через побудову нової системи забезпечення якості.
  • Покращення умов навчання (краще обладнання укрупнених шкіл тощо).

Забезпечення прав дітей з особливими потребами на інклюзивну освіту, подолання ізоляції таких учнів в процесі навчання

 

Треба розуміти, що цей Закон є рамковим, він не може передбачити реформування всіх сфер шкільної освіти чи вирішити всі її проблеми одномоментно, але він створює засади для розробки та прийняття відповідного Закону «Про загальну середню освіту». Саме «Закон про загальну середню освіту» повинен стати ключовим в реформі середньої школи.

Ознайомитися з проектом Закону «Про освіту»

 За матеріалами  Інформаційного бюлетня  МОН №1  від 07.09.2015 

Коментування закрито.


Останні коментарі

    Статистика