Сьогодні – День української писемності та мови

IMG_1996 – копія

День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада (згідно з Указом Президента  №1241/97 «Про День української писемності та мови»).

За православним календарем – це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця, адже дослідники вважають, що саме з Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

Мова – найважливіший універсальний засіб спілкування людей, до якого можуть входити, крім висловлення думок, почуття і волевиявлення. Українська літературна мова належить до найпоширеніших високорозвинених мов світу.

Видатний знавець української мови Дмитро Павличко писав: «Українська мова не бідна, не вульгарна, не кривоуста. Вона має свою особливу музикальність. Ця незбагненна душа нашої мови, як золотоносна ріка, виблискує на хвилях народної пісні, переливається в душу нації, творить чуттєву нерозривність українського серця й української землі… Українська мова не вчора придумана. Вона – не сирота, вона має слов’янську родину і світову славу. Вона має все».

Традиційно, в цей день,  на Українському радіо відбувся радіодиктант національної єдності, який мав на меті об’єднати усіх небайдужих навколо українського слова.

До написання радіодиктанту, долучилися працівники, учні освітніх закладів району, відділу освіти, райкому профспілки працівників освіти і науки, районного методичного кабінету

Коментування закрито.


Останні коментарі

    Статистика