Управлінням освіти доручено інформувати про свою діяльність у напрямку дебюрократизації

2_552_i

Міністерство освіти і науки доручило органам управління освітою обласних, районних та міських державних адміністрацій систематично оприлюднювати інформацію про свою діяльність та прийняті рішення щодо вжитих заходів для дебюрократизації освітньої сфери. Про це йдеться у відповідному листі освітнього відомства, що направлений органам управління освіти різних рівнів.

У Міністерстві освіти нагадують, що з метою дебюрократизації управлінської діяльності у сферах дошкільної, загальної середньої, професійно-технічної та позашкільної освіти протягом останнього часу відомством було ухвалено низку нормативних документів, зокрема: видано наказ щодо припинення практики створення та вимагання від навчальних закладів документації та звітності не передбаченої законодавством України; знято з контролю подання звітності (інформацій, повідомлень тощо) з питань навчально-виховної діяльності.

Також у Міносвіти зазначають, що минулого року відомство акцентувало увагу органів управління освіти на необхідності припинення практики покладання на вчителів функцій формального здійснення науково-дослідницької та пошукової роботи, а також на неухильному дотриманні принципів педагогічної свободи вчителя.

Виходячи з цього, у Міністерстві освіти доручили чиновникам розпочати процес публічного інформування про здійсненні кроки щодо дебюрократизації освітнього процесу.

“Враховуючи вимоги статті 14 Закону України “Про доступ до публічної інформації” та з метою удосконалення контролю за управлінською діяльністю доручаємо систематично оприлюднювати інформацію про свою діяльність та прийняті рішення щодо вжитих заходів для дебюрократизації освітньої сфери, в тому числі шляхом створення на власних офіційних веб-сайтах окремого відповідного розділу”, – йдеться у листі МОН.

Також у міністерстві поінформували, що стан виконання вказаного доручення буде проаналізовано на найближчий нараді керівників місцевих органів управління освітою.

Як відомо, Міністерство освіти і науки неодноразово зверталося до органів управління освітою, керівників інститутів післядипломної педагогічної освіти та керівників методичних кабінетів з вимогою забезпечити дотримання принципів педагогічної свободи вчителів, однак освітні чиновники ігнорують звернення профільного міністерства та продовжують практику покладання на вчителів невластивих їх професії функцій.

Коментування закрито.


Останні коментарі

    Статистика