Вчені та медики пікетували Кабмін і Раду

1018357737

3 листопада попереджувальна акція протесту під Кабміном і Верховною Радою об’єднала працівників Національної академії наук України та медиків. Мітингуючи вимагають гідних зарплат і збільшення фінансування Національної академії наук у Держбюджеті 2017 р.

За словами вчених, зараз середня зарплата співробітників НАН менше середньої зарплати по Україні: середня зарплата в промисловості на даний час складає майже 6 тис.грн, тоді як оклад молодшого наукового співробітника 3.742 грн.
Президія ЦК Профспілки працівників НАН України ухвалила рішення про проведення попереджувальної акції протесту 3 листопада 2016 року з пікетуванням Кабінету Міністрів та Верховної Ради України з такими вимогами до Уряду і парламенту:
1. У проекті Державного бюджету України на 2017 рік взяти до виконання ст. 36 і 48 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» з урахуванням етапів, визначених Прикінцевими та перехідними положеннями. 
2. Безумовне врахування у проекті Державного бюджету України на 2017 рік рішення Комітету Верховної Ради з питання науки і освіти від 5 жовтня 2016 р. щодо фінансування науки, зокрема додаткового збільшення видатків по загальному фонду для НАН України на 628,48 млн. грн. (без урахування очікуваного підвищення у 2 рази – до 3200 грн. мінімальної заробітної плати у 2017 р.).
3. Стовідсоткове забезпечення необхідного фонду оплати праці з урахуванням змін в оплаті праці в бюджетній сфері, які мають відбутися з 1 грудня 2016 р. та наступному році. 
У разі ігнорування законних вимог профспілки і академічної громади вважати за необхідне вже наступну акцію проводити під гаслами недовіри нинішній владі, відставки Кабінету Міністрів та проведення дострокових виборів до Верховної Ради України. 

Коментування закрито.


Останні коментарі

    Статистика