ВСЕУКРАЇНСЬКА АКЦІЯ ПРОФСПІЛОК

viber image

Делегація профспілкового активу освітян Буковини, за участі представників Новоселиччини, 17 жовтня, у Міжнародний день боротьби з бідністю, взяла участь у профспілковій акції протесту.

Близько 15 000 спілчан з різних регіонів з’їхалися до Києва аби висловити свій протест проти соціальної кризи, на яку прирікає влада.

Представники всіх галузей промисловості з усіх областей пройшли центром Києва, виступаючи проти зростання цін, непосильних тарифів, закликаючи Уряд і роботодавців повернути борги по зарплатах, забезпечити українців робочими місцями, гідними зарплатами, а бюджетні галузі – належним фінансуванням в Держбюджеті-2019.

Крім того ФПУ вимагає припинити державне рейдерство профспілкового майна, адже десятки незаконно відібраних оздоровниць, адмінбудівель, навчально-методичних центрів, збудованих руками і за кошти людей праці, сьогодні занепадають або зруйновані під державним управлінням. Намагаються захопити профспілкові приміщення у окремих областях та передати їх у користування силовим структурам.

Влада має почути свій народ – таким був основний заклик від тих, хто розповів з трибуни про найболючіші проблеми у галузях, що вони представляють.

 

Крім загальних профспілкових вимог

Освітяни солідарно вимагали від влади достойного рівня посадових окладів педагогічних та науково-педагогічних працівників; унормування тарифної сітки відповідно до чинного законодавства; відновлення попередньої редакцій статті 95 Кодексу законів про працю України, статті 3 Закону України «Про оплату праці», що забезпечить виключення з розміру мінімальної заробітної плати доплат, надбавок, премій, винагород та інших виплат й, відповідно, сприятиме збільшенню зарплат працівників; передбачення в Державному бюджеті на наступний рік обсягів видатків на освіту відповідно до статті 78 Закону України «Про освіту», тобто не менше 7% ВВП, замість запропонованих 6,13%; збільшення обсягів видатків на виплату академічних стипендій учням та студентам пропорційно збільшенню прожиткового мінімуму для працездатних осіб; недопущення передачі фінансування державних вищих закладів освіти І-ІІ рівнів акредитації з державного на місцеві бюджети.

Дефіцит обсягів освітньої субвенції, що перешкоджає своєчасній та в повному обсязі виплаті заробітної плати педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти у 2018 році, а також відмова Уряду від підвищення розмірів посадових окладів та ставок заробітної плати на 10% педпрацівникам закладів дошкільної, позашкільної, професійно-технічної, вищої освіти, як і науково-педагогічним працівникам з 1 вересня ц.р. також спонукали спілчан до активних дій.

Після мітингу відбулися перемовини представників від Уряду та профспілкової сторони.

Коментування закрито.


Останні коментарі

    Статистика