Який розрахунок лікарняних, виданих у вихідні?

information_items_485595

Усі календарні дні, визначені листком непрацездатності, повинні оплачуватися. Незважаючи навіть на те, що лікарняний виданий застрахованій особі в її неробочий день за графіком роботи, а на період тимчасової непрацездатності працівника припадають дні, які є для нього неробочими.

Виконавча дирекція Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — Фонд) в листі від 21.01.2016 № 5.2-32-70 нагадує: згідно зі статтею 31Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV, підстава для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності — лікарняний лист, виданий у встановленому порядку.

У разі захворювання чи травми на весь період тимчасової непрацездатності до відновлення працездатності або до встановлення групи інвалідності медико-соціальною експертною комісією застрахованій особі видається листок непрацездатності: він обраховується в календарних днях згідно п. 2.1 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13.11.2001 № 455 (далі — Інструкція № 455). Такий лікарняний видається в день установлення непрацездатності, крім випадків лікування у стаціонарі (п. 2.5 Інструкції № 455).

Сума страхових виплат застрахованій особі та оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця обчислюється шляхом множення суми денної виплати, розмір якої встановлюється у відсотках середньоденної заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) залежно від страхового стажу, якщо його наявність передбачена законодавством, на кількість календарних днів, що підлягають оплаті (п. 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266).

 

Ольга Савченко,
експерт МЦФЕР: Кадри

Коментування закрито.


Останні коментарі

    Статистика